Akim Gritty Hunter – chovný pes, český šampión

Haf,

dlouho jsem se Vám neozvala. Asi jste si mysleli, že toho u nás v Gritty Hunter partě nic moc nového není...? Ale opak je pravdou. Když se mi 3.2.2016 narodilo 11 zrzků, ani jsem nedoufala, že s nimi získám také 10 skvělých rodin, které se stanou součástí mého života.

Jednou z nich je bláznívá parta kolem zelenáčka Akima z České Lípy. Když jsem Majdu (Magdalena Hloušková) a Milana (Milan Hloušek) poznala, tak jsem tušila, že jsou to bodří týpci ze severu. Netušila jsem ale, jak si naši lidi sednou a jak super domov Akim bude mít. S Akimem bydlí na severu ještě dva další lovečtí borci - Nicolas (auvergnenský ohař) a Argos (NKO). Milan a Majda jsou nejen psí nadšenci, kteří svým psům dávají veškerou lásku a pozornost, ale také se jim aktivně věnují i z pohledu myslivecké kynologie. Proto jsem strašně ráda, že Akim zdědil lovecké geny nejen po mně, ale i po tátovi Timbovi a pod vedením Milana úspešně složil všechny zkoušky a stal se chovným jedincem MKO!

Otec:
CIB CIE HUN/SK/CZ Ch, SK GrCh VetWW-17 ATOS Artemis Morávia "U" Atos Artemis Moravia
(Malomkozi Kris x Dixie Lavare Moravia)

Matka:
CZ Ch, splněny podmínky pro udělení titulu SK Ch Aika z Čertovy rokle
(Loco z Pufiho parku x Arka z Hanačova)

Zkoušky:
ZV  - I.cena
PZ - I.cena
SZVP - I.cena

Akim není jenom pracant, ale také parádně stavěný maďar. Spíše než výstavní kariéře se zatím věnoval té pracovní, kdy pravidelně maká jako ďábel na zámeckých honech a jenom velmi zřídka se někam odskočí ukázat. Například na výstavě MPV Praha si v listopadu 2017 vysloužil od maďarského rozhočího pana Kardose Vilmose titul CAC. Dnes 2.12.2018 si z pátečního honu odskočil s Jirkou přímo na výstavu MPV Praha. Vůbec mě nepřekvapuje, že v pracovní třídě zvítězil a získal tak titul ČESKÝ ŠAMPIÓN!

A jakou má povahu? Božskou! Po mně i tátovi zdědil skvělou povahu, je hodný a milý a má přezdívku "happy dog", protože se pořád směje!

Karta chovného jedince na stránkách Klubu chovatelů hrubosrstých a maďarských ohařů ČR": http://www.ohar.cz/soubory/chovni_jedinci/mok_akim_gritty_hunter_01.htm?fbclid=IwAR3vhAIxy6snnYCIvcFImOXyKPMrOGgZ8gTPzrZHAagWZCTlXdUzcJgMHi8

To, že Akim dělá čest našemu jménu (Gritty Hunter = vytrvalý lovec), se můžete přesvědčit sami ve fotogalerii Milana (Milan Hloušek) a nebo jeho profilu (Akim Gritty Hunter).

Jsem na Tebe i celou partu pyšná Akime, díky!

S láskou Vaše

tlapka4 Aika 

Comments are closed.